28. Finał za nami! Absolutny rekord – zebrano ponad pół miliona złotych!

Home / Aktualności / 28. Finał za nami! Absolutny rekord – zebrano ponad pół miliona złotych!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie i regionie przejdzie do historii. Po raz pierwszy udało się zabrać rekordową sumę pieniędzy – ponad pół miliona złotych! Dokładnie ponad 517 tysięcy złotych! Na tym jednak nie koniec, ponieważ ciągle trwają jeszcze aukcje internetowe.

Jeszcze nigdy nie uzbieraliśmy tylu pieniędzy dla WOŚP! To dla nas niespodzianka, nie spodziewaliśmy się aż tak dużej kwoty – cieszy się Agata Grudzień, zastępca szefa sztabu WOŚP przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Rekordowy wynik w Tarnowie to efekt przede wszystkim pracy ponad tysiąca wolontariuszy z dwóch sztabów – przy Pałacu Młodzieży (400 tysięcy) i przy szkole im. Szczepanika (117 tysięcy), którzy zbierali datki do puszek na ulicach Tarnowa i regionu.

Ponadto pieniądze na WOŚP zbierane były także stacjonarnie w piekarniach Strusinianka, pubuch i restauracjach, sklepach czy klubach sportowych. W zbiórce uczestniczyło także kilkoro Radnych Miejskich.

Dziękujemy Mieszkańcom Tarnowa i Regionu, Władzom Tarnowa, Sponsorowi Głównemu, firmie Strusinianka, Opiekunom Szkolnych (i nie tylko szkolnych) Sztabów, Organizatorom Imprez, Tarnowskiemu Centrum Kultury, Liczarkom i Liczarzom, Sponsorom, Patronom Medialnym, a także Członkom obu Sztabów. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że życia maluchów będą mogły być ratowane najwyższej jakości sprzętem! Dziękujemy za piękny, pełen radości, tolerancji i miłości, jak również bezpieczny Finał!

Galeria zdjęć z 28. Finału (zdj. P. Topolski/A.Gawle)